Kuidas mesindus alguse sai

Blogi

Kommenteeri

Meie mesindus sai alguse 2005. aastal, kui Kadri vanemad (Kalju ja Aino), kuuldes meie huvist mesinduse vastu, otsustasid mulle sünnipäevaks mesitaru kinkida. Kuna sünnipäev on juuli alguses, siis juhtus ka nii, et järgmisena saabus sünnipäevale Kaivo tädi (Tiia), kelle maakodu on meie lähedal, uudisega, et nende õunapuu otsas on sülem. Järgmised paar tundi kulusid kohaliku mesiniku appi otsimiseks ning sülemi kinnipüüdmiseks. Sellest sülemist sai meie pere esimene kogemus mesilastega, kahjuks küll mitte väga edukas.


Kuid kuna huvi oli olemas ja nüüd ka taru, siis juba aasta hiljem organiseeris Kaivo isa (Ain) kusagilt ühe mesilaspere, mis olevat ühel mesinikul "üle olnud". Üle olemise põhjus sai suve edenedes ja ka järgmisel mesindushooajal meile selgeks - tegemist oli eriti kurja perega ja nende hoolitsemine nägi välja justkui multifilmidest tuttavas stseenis, kus mesitaru avadest lendavad mesilased tumeda pilvena neid häiriva isiku suunas. Üldiselt lõppes nii mõnigi pere läbivaatus sellega, et naabrid kaugelt sõimasid, perekond aiast jooksis tulistjalu tuppa ja mina lõpetasin mesinduskostüümis lähedalasuvasse tiiki tormates. Soovi alla anda siiski ei tekkinud.

Kuna samal ajal olid meie paar teist mesilasperet oluliselt rahulikumad ja mille päritolu näitas, et mesilaste aretusel on oma mõju mesilaste tigedusele, siis oli tulevikuks selge, et mesilasemasid me oma mesilasse valime korralikult.


Lisa kommentaar

Email again: