Blogi

Nime lugu

Aeg-ajalt küsitakse meilt, et kus kohast pärineb nimi Tõrva Tõnni ning sellest tulenevad Tõnni mesi ja Tõnni mesila. Mõned ütlevad, et nii tore, et olete ka Tõrvast või et minu mehe nimi on ka Tõnu või Tõnis.
Loe lisaks

Karud ja meie mesindus

Karudega olime siiani kohtunud vaid loomaaias ... kuni olime oma mesilasperede arvu pisut suurendanud ja neid seetõttu erinevatele metsaraiesmikele viinud. Tänaseni me ei tea, kas meil oli hea nina karude peale või karudel hea nina meie peale, aga sinna, kus me mesialsgrupi tegime, seal olid karud kohal.
Loe lisaks

Mesindusega samm edasi

2013. aastaks oli selge, et vanamoodi enam edasi ei saa ja midagi on vaja muuta. Otsustasin minna Olustvere Maamajandus- ja Teeninduskooli mesindust õppima.

Loe lisaks

Kuidas mesindus alguse sai

Meie mesindus sai alguse 2005. aastal, kui Kadri vanemad (Kalju ja Aino), kuuldes meie huvist mesinduse vastu, otsustasid mulle sünnipäevaks mesitaru kinkida. Kuna sünnipäev on juuli alguses, siis juhtus ka nii, et järgmisena saabus sünnipäevale Kaivo tädi (Tiia), kelle maakodu on meie lähedal, uudisega, et nende õunapuu otsas on sülem. Järgmised paar tundi kulusid kohaliku mesiniku appi otsimiseks ning sülemi kinnipüüdmiseks. Sellest sülemist sai meie pere esimene kogemus mesilastega, kahjuks küll mitte väga edukas.


Loe lisaks

Mesilased ja lapsepõlv

Mul olid lapsepõlves üksikud kokkupuuted mesindusega, kuid need ei olnud sellised, et täna öelda, et mesinduse kutsumust tundsin juba siis, kui kõndima hakkasin. Pigem kuulusid nad rubriiki, kuidas lapsed suvel maal olles  ikka mesilastega kohtusid . 

Loe lisaks